Obraz
dzien patronki

Dzień Patronki

Pamięć o patronce towarzyszy nam każdego dnia, jednak 30 października – dzień urodzin Wandy Błeńskiej – to chwila szczególna, obchodzona w naszej szkole jako Dzień Patronki. Oprócz stałych punktów programu: konkursu wiedzy o Dokcie, kiermaszu charytatywnego, spektaklu czy wystawy plastycznej, każdego roku staramy się czymś szkolną społeczność zaskoczyć, spojrzeć na Doktę na nowo, zainspirować się innym aspektem jej życia. Jedno pozostaje niezmienne – patronka jest dla nas wzorem, imponuje siłą i determinacją, która towarzyszyła jej w wędrówce po marzenia i cele. 

Obraz
rajd

Jesienny Rajd

Jesienny Rajd, jedna z najbardziej rozpoznawalnych tradycji PSS, co roku zaskakuje innym motywem. Na łonie natury spotykają się uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz absolwenci, by zmierzyć się w różnych konkurencjach. Obowiązkowo w pasujących do tematu przebraniach. Czasem to bohaterowie bajek, czasem zespoły muzyczne, historyczne postaci czy przybysze z innej planety… Konkurencje kończą się wspólnym poczęstunkiem – doskonałą okazją do międzypokoleniowej integracji. Finał to kolorowa parada, podczas której klasy prezentują swoje niesamowite stroje.

Obraz
pastoralka

Pastorałka

Niczym barszcz na wigilijnym stole i Kevin sam w domu, tradycją świąteczną PSS są Pastorałki. Nieodłączny element klasowych wigilii, na który czeka cała społeczność szkoły. Przedstawienia przygotowują klasy drugie, każde jest jedyne w swoim rodzaju. Czasem na scenie możemy zobaczyć Świętego Mikołaja, renifery i elfy, a czasem pasterzy, trzech króli, Maryję i Józefa. Wszystko w duchu wartości i misji szkoły. Gdy żyła jeszcze dr Wanda Błeńska, często oglądała Pastorałki. W 2010 roku na premierze pojawił się także ówczesny rzecznik praw dziecka Marek Michalak i wręczył Dokcie medal Pro Infantis Dignitatis.

Obraz
gala

Gala Absolwentów

Co roku w czerwcu społeczność PSS może oglądać wzruszające zakończenie roku klas najstarszych, czyli Galę Absolwentów. Kiedyś na deskach Domu Kultury Dąbrówka, obecnie w przestronnej sali gimnastycznej uczniowie ostatniej klasy żegnają się teatralnym przedstawieniem ze szkołą, w której spędzili większość życia, z nauczycielami i pracownikami, którzy towarzyszyli im w chwilach triumfu i porażki, oraz ze swoimi przyjaciółmi, dzięki którym ten czas był wyjątkowy. Odbierają świadectwa, wyróżnienia, nagrody i wyruszają w świat z bagażem dobrych doświadczeń i wartości. 

Obraz
bal

Karnawałowy Bal Rodziców

W PSS integrują się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Szczególnie, jeśli na horyzoncie pojawia się szczytny cel. Pierwszy Bal Rodziców odbył się w 2017 roku i (z małą pandemiczną przerwą) stał się coroczną tradycją. Podczas imprezy licytowane są prace plastyczne uczniów, a pieniądze każdego roku przeznaczane są na inny cel – charytatywny lub związany z rozwojem naszej szkoły. Zabawa, której termin łączy się z karnawałem, jest okazją do lepszego poznania się i spędzenia wspólnych chwil poza murami Piątkowskiej Szkoły Społecznej.

Obraz
plywanie

Zawody Pływackie Szkół Niepublicznych

Wśród nauki, zabaw i spotkań nie zapominamy o sporcie. Właśnie dlatego Piątkowska Szkoła Społeczna od lat organizuje Międzyszkolne Zawody Pływackie Szkół Niepublicznych. Co roku na pływalni Atlantis rywalizują poznańskie społeczne i prywatne szkoły podstawowe. Uczniowie klas 0–4 biorą udział zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych, w tym w sztafecie 6x25 m stylem dowolnym. Lokalne mistrzostwa stały się już prawdziwą tradycją PSS, a każdego roku społeczność szkolna z niecierpliwością wyczekuje sportowych emocji.