Obraz
Biblioteka

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Wisława Szymborska

Fabryka Wyobraźni, czyli nasza szkolna biblioteka, to przestrzeń, w której dla każdego znajdzie się wyjątkowe miejsce. To tu – w przyjaznym wnętrzu z wygodnymi sofami, pufami, krzesłami, stolikami – mieszkają książki, a w nich ukryte są fantastyczne przygody, niezwykłe postacie, pełne emocji sytuacje, chwile wzruszenia. Przenosimy się w inny świat. Wystarczy tylko przekroczyć próg…

W Fabryce Wyobraźni

Staramy się, aby w naszej bibliotece nie zabrakło nowości i wartościowej literatury, a także kontynuacji ulubionych serii, dlatego systematycznie uzupełniamy nasze zbiory, bardzo często zgodnie z sugestiami dzieci i nauczycieli. Księgozbiór wzbogacany jest również dzięki darom książkowym pochodzącym od uczniów, rodziców i wydawców, za które bardzo dziękujemy.

W bibliotece działa system e-biblio, z pomocą którego można poszukać i zamówić książkę, przejrzeć katalog i sprawdzić swoją kartę wypożyczeń. Znajduje się tu także spory księgozbiór podręczny, zawierający słowniki, encyklopedie i inne źródła informacji oraz książki obcojęzyczne.

Nasza biblioteka to nie tylko miejsce, w którym wypożycza się i oddaje książki, ale przestrzeń, w której odbywają się różne wydarzenia kulturalne – m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy czytelnicze, warsztaty, szkolne uroczystości, konkursy. Już we wrześniu odbywa się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników, w październiku m.in. obchody Dnia Patronki, w listopadzie Światowy Dzień Pluszowego Misia i czytanie poezji. Grudzień to czas mikołajkowy, więc biblioteka jest pełna świątecznych opowieści, w styczniu czytamy książki o zimie, w lutym staje się u nas bardzo sercowo z powodu Dnia Zakochanych, czyli tradycyjnych walentynek, w marcu i kwietniu wiosennie, w maju konkursowo, a w czerwcu polecamy książki na wakacje.

Co roku uczestniczymy także w ogólnopolskich akcjach czytelniczych, m.in. w Nocy Bibliotek, w kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich czy w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zachęcamy do pisania recenzji przeczytanych książek, a chętne dzieci do udziału w bibliotecznym wolontariacie.

Wszystkich namawiamy – wejdź do Fabryki Wyobraźni, zakochaj się w książkach. Tu możemy poczytać, porozmawiać i przenieść się w niezwykły świat...

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.30 do 15.30. Zapraszamy!

Galeria

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image