Obraz
Przestrzeń

Dokładamy starań, aby przestrzeń, z której korzystamy, była jak najlepiej dostosowana do naszych potrzeb. Rozbudowy, remonty, uzupełnienia wyposażenia... Wszystkie te działania powodują, że w Piątkowskiej dobrze się uczy – i uczniom, i nauczycielom.

Na stosunkowo niewielkim terenie, ograniczonym przez ulicę Stróżyńskiego, Rondo im. Wandy Błeńskiej, ulicę Jaroczyńskiego i osiedle Władysława Jagiełły, stoją cztery połączone ze sobą budynki.

Najstarsza część szkoły to rozmieszczone po dwóch stronach tzw. Łącznika – głównego wejścia do szkoły – równoległe do siebie Budynki A i B. Mieszczą się tu sale zerówek i edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1–3), a także szkolna biblioteka, gabinety dyrekcji, zespołu psychologiczno-pedagogicznego, pielęgniarki i logopedy, pracownia informatyczna i trzy salki językowe. Kadra ma tu również do dyspozycji pokój nauczycielski i trzy tzw. pokoje spotkań, które można wykorzystać do indywidualnych rozmów z uczniami lub rodzicami albo do pracy własnej.

Budynek C, oddany do użytku w 2004 roku, jest przeznaczony dla klas 4–6. Sale lekcyjne są tu wyższe, a na parterze zmieściła się jeszcze sala teatralna – nazywana kiedyś „dużą salą gimnastyczną”.

Potrójne szyby w oknach, świetna izolacja cieplna, sterowana przy pomocy czujników CO2 wentylacja mechaniczna z rekuperacją ciepła, ogrzewanie podłogowe, świetna akustyka... Budynek D, oddany do użytku w 2018 roku, przenosi nas w XXI wiek. Na parterze znajduje się sześć pracowni przedmiotowych, m.in. chemiczna, biologiczna, fizyczna. Pierwsze piętro zajmuje duża, w pełni funkcjonalna sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Całość dopełnia nowoczesna, przestronna jadalnia/stołówka szkolna, usytuowana pomiędzy budynkami A i D.

Uczniowie mogą również skorzystać ze szkolnego boiska, a w grudniu 2022 roku zakończyliśmy modernizację placu zabaw dla najmłodszych, znajdującego się za Budynkiem B. Bezpieczna nawierzchnia, trampolina, huśtawki, piaskownica – idealne miejsce na przerwę lub popołudniowe zajęcia świetlicowe.

Przechadzka po Piątkowskiej

Galeria

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image