Osiągnięcia uczniów PSS w roku szkolnym 2022/2023
Klasy 7–8
Konrad Goliński – laureat Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów
Adam Kurzyński – laureat Olimpiady Matematycznej Juniorów
Ignacy Giemza – laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Adam Kurzyński – finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
Maciej Araszkiewicz, Krzysztof Chojnowski, Alicja Stępień – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Adam Kurzyński – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Zuzanna Biały – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Jagoda Piotrowska, Ewa Bartosiewicz – zdobywczynie II i III miejsca w Dwuwojewódzkim Konkursie Matematycznym Problemata
Maciej Araszkiewicz, Dawid Moskwa, Feliks Szanecki – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Adam Kurzyński – laureat Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Klas Ósmych SP Miasta Poznania i Okolic
Krzysztof Karolak – laureat konkursu Złota Żaba w dziedzinie matematyki
Konrad Goliński – zdobywca wyróżnienia w konkursie Złota Żaba w dziedzinie języka polskiego i literatury
Konrad Goliński – laureat Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania
Maciej Araszkiewicz, Ewa Bartosiewicz, Konrad Goliński, Krzysztof Karolak, Alona Karpiuk, Adam Kurzyński, Julia Pakulska, Maja Palacz, Jagoda Piotrowska, Szymon Siejak, Oliwer Stolarski, Ignacy Strzelecki – zdobywcy I miejsca w Wielkopolskich Meczach Matematycznych Juniorów 2022/2023
Konrad Goliński, Krzysztof Karolak, Maja Palacz, Ignacy Strzelecki – zdobywcy II miejsca w finale Konkursu Matematyczno-Informatycznego Koala
Maciej Osak – laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP, trzeci wynik w delegaturze Poznań-Stare Miasto w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Barbara Hess – zdobywczyni wyróżnienia w XI edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen...” dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego
Franciszek Marcinkowski – zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Autoportret”
Hanna Drobkiewicz – zdobywczyni I miejsca w konkursie pt. „Wybieram UAM” w kategorii plastycznej
Sport
Michalina Kosmalewicz – zdobywczyni I miejsca w finałach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci i Młodzieży w Jeździectwie Leszno 2023
Jagoda Piotrowska – zdobywczyni VI miejsca w Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej
Antoni Zdrojewski – zdobywca V miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów, V miejsca w Polish Junior Open, V miejsca w Czech Junior Open oraz III miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski (squash)
Feliks Szanecki – zdobywca III miejsce drużynowo w Ogólnopolskim Turnieju Uniejów Cup (piłka nożna)
Jan Niewczyk – zdobywca II miejsca w Wojewódzkim Turnieju Tenisowym do lat 14 gra podwójna, zdobywca III miejsca w Wojewódzkim Turnieju Tenisowym do lat 14 gra pojedyncza, zdobywca II miejsca w XXII Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym im. Wiesława Gąsiorka gra podwójna
Borys Leśniak – zdobywca III miejsca w Międzyszkolnym Turnieju Siatkówki Szkół Niepublicznych
Alicja Stępień – zdobywczyni I miejsca w sztafecie i II miejsca drużynowo w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Niepublicznych Szkół Podstawowych
Klasy 4–6 oraz klasy 0–3
w opracowaniu
Osiągnięcia uczniów PSS w roku szkolnym 2021/2022
Klasy 7–8
Zofia Piórkowska – laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej dla Szkół Podstawowych
Nina Majchrzak – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Danuta Świderska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Zofia Piórkowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Krzysztof Chojnowski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Maximilian Orlowski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
Malwina Piotrowska, Matylda Szanecka, Pola Szygenda – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego
Krzysztof Karolak, Adam Kurzyński, Jagoda Piotrowska, Jakub Sokołowski, Oliwer Stolarski, Nikodem Zaremba – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Klasa 8c – zdobywcy I miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic – Senior”, region wielkopolski
Jan Bartosiewicz, Jakub Sokołowski, Nikodem Zaremba – laureaci konkursu Złota Żaba w dziedzinie matematyki
Mateusz Godlewski – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP, pierwszy wynik w delegaturze Poznań-Stare Miasto w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Jan Bartosiewicz – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 8 SP, drugi wynik w delegaturze Poznań-Stare Miasto w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Maciej Osak – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP, trzeci wynik w delegaturze Poznań-Stare Miasto w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Michał Flaczyński – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 SP w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Hanna Drobkiewicz – zdobywczyni I miejsca w konkursie pt. „Wybieram UAM” w kategorii plastycznej
Jagoda Piotrowska – zdobywczyni wyróżnienia w konkursie pt. „Wybieram UAM” w kategorii plastycznej
Sport
Olga Bernat – zdobywczyni złotego medalu w Biegu im. Ojca Jońca organizowanym przez Zespół Szkół Pijarów
Klasy 4–6
Julia Pakulska – zdobywczyni wyniku bardzo dobrego w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Michał Głyda, Jagoda Mejza, Alicja Stępień, Feliks Szanecki – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Klasa 6a – zdobywcy I miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic – Junior”, region wielkopolski
Klasa 5a – zdobywcy II miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic – Junior”, region wielkopolski
Klasa 6b – zdobywcy III miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez Granic – Junior”, region wielkopolski
Jonasz Mularczyk – laureat III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP, pierwszy wynik w delegaturze Poznań-Stare Miasto w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Mateusz Marciusz – finalista na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 5 SP w Matematyczno-Informatycznym Konkursie InstaLogik
Kamil Sokołowski – zdobywca wyróżnienia w I Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym DACHL-Märchen
Hanna Wieszczeczyńska – zdobywczyni III miejsca w X edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen...” dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego
Jagoda Mejza – zdobywczyni wyróżnienia w X edycji Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen...” dla uczniów szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego
Liliana Bąkowska, Zofia Cegła – zdobywczynie III miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „Śpiewam i recytuję po niemiecku” dla klas 4–6
Sport
Feliks Szanecki – zdobywca brązowego medalu w Biegu im. Ojca Jońca organizowanym przez Zespół Szkół Pijarów
Jakub Różycki – zdobywca srebrnego medalu indywidualnie w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Podstawowych Szkół Niepublicznych w swojej kategorii wiekowej
Zofia Cegła, Olga Donaj, Natalia Grzelak, Franciszek Nowak, Michał Siwczyński – zdobywcy srebrnego medalu drużynowo w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Podstawowych Szkół Niepublicznych w swojej kategorii wiekowej
Klasy 0–3
Patryk Kapeluszny, Aleksander Mostowski, Hanna Stefańska – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Dorota Bąk, Jan Korzeniak, Hanna Stefańska – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr
Iwo Fabiś – zdobywca III miejsca w Poznańskim Konkursie Matematycznym Klas Trzecich Pitagorasek
Szymon Kowalski – laureat w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik
Iwo Fabiś, Eryk Gródziński, Hubert Pyzałka, Helena Rasz, Iwo Szczepanik – zdobywcy wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik
Hanna Gulczyńska, Patryk Kapeluszny, Jan Korzeniak, Aleksandra Maciejewska, Wojciech Pawelec, Helena Rasz – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Olimpusek dla klas 1–3
Grzegorz Andruszko, Zofia Bobkiewicz, Gustaw Pyzałka (I miejsce), Hubert Pyzałka, Patryk Kapeluszny – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zuch Semestralny
Leonard Dąbrowski – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zuch Roczny w dziedzinie języka polskiego
Patryk Kapeluszny, Maciej Kozak, Aleksander Mostowski, Aleksander Oleksiak, Antoni Oleksiak – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zuch Roczny w dziedzinie matematyki
Julia Grabowska, Gustaw Pyzałka – zdobywcy wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Koch mir was”
Paulina Jankowiak – zdobywczyni I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym DACHL-Märchen
Hubert Pyzałka, Zofia Lewandowska, Helena Rasz – zdobywcy I, II i III miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „Śpiewam i recytuję po niemiecku” dla klas 1–3
Sport
Jan Korzeniak, Marianna Strzelecka – zdobywcy złotych medali indywidualnie w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Podstawowych Szkół Niepublicznych w swojej kategorii wiekowej
Adriana Siwczyńska, Barbara Stępień – zdobywczyni srebrnego medalu indywidualnie w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Podstawowych Szkół Niepublicznych w swojej kategorii wiekowej
Stefania Śniadek – zdobywczyni brązowego medalu indywidualnie w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Podstawowych Szkół Niepublicznych w swojej kategorii wiekowej
Grzegorz Andruszko, Daniel Brezovsky, Hanna Czajka, Gabriela Dembska, Jakub Kaczmarek, Jan Korzeniak, Nikodem Nadolny-Arndt, Adriana Siwczyńska, Barbara Stępień, Marianna Strzelecka, Witold Szurygajło – zdobywcy srebrnego medalu drużynowo w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Podstawowych Szkół Niepublicznych w swojej kategorii wiekowej
Osiągnięcia uczniów PSS w roku szkolnym 2020/2021
Klasy 7–8
Maksymilian Kobus – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów
Krzysztof Araszkiewicz, Dobrochna Nowak – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
Kajetan Morawski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Kacper Szygenda, Urszula Żyto – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego
Stanisław Śmigielski – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik
Jan Bartosiewicz, Urszula Żyto – zdobywcy wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik
Jan Bartosiewicz, Wiktor Pakulski, Jakub Sokołowski – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Julia Weber – laureatka Wojewódzkiego Matematycznego Konkursu Problemata
Julia Weber – finalistka Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Klas Ósmych SP Miasta Poznania i Okolic
Julia Weber – laureatka konkursu Złota Żaba w dziedzinie matematyki
Nikodem Zaremba – zdobywca wyróżnienia w konkursie Złota Żaba w dziedzinie matematyki
Hugon Grabowski, Zuzanna Jęśko, Kajetan Morawski, Wiktor Pakulski, Jakub Perek, Jakub Sokołowski, Kacper Szygenda, Julia Weber, Tymon Zdrojewski – zdobywcy III miejsca drużynowo w Międzyszkolnych Meczach Matematycznych
Julia Oblizajek – zdobywczyni I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Świat w obiektywie”
Klasy 4–6
Maciej Araszkiewicz – zdobywca wyniku bardzo dobrego w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Ignacy Giemza, Adam Kurzyński, Małgorzata Małaszewicz, Jagoda Mejza, Alicja Stępień – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Krzysztof Chojnowski, Jagoda Mejza – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik
Ignacy Giemza – zdobywca wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik
Alicja Stępień – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Ptaki Polski PTOP Salamandra
Piotr Piętowski – laureat Wojewódzkiego Konkursu „Ptaków śpiew”
Jonasz Mularczyk, Adam Studziński – finaliści Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik
Klasy 0–3
Barbara Stępień – zdobywczyni wyniku bardzo dobrego w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Liliana Bąkowska, Iwo Fabiś, Michał Głyda, Zuzanna Mitkowska, Kornelia Nowaczyk, Miłosz Nowak, Hanna Pokora, Karol Zawieja – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Liliana Bąkowska – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik
Liliana Bąkowska, Michał Głyda, Gabriela Grzelak, Zuzanna Mitkowska, Antoni Oleksiak, Kacper Żurek – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zintegrowanego Zuch
Nina Kosakowska, Jan Napierkowski, Iwo Szczepaniak – zdobywcy III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym „Rhymes and Songs Festival”
Hubert Pyzałka – zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Warum lerne ich Deutsch”
Osiągnięcia uczniów PSS w roku szkolnym 2019/2020
Klasy 7–8
Wiktor Lewandowski – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Juniorów Języka Angielskiego
Adam Bejger, Adam Florczyk, Maja Komorowska, Bartosz Mikulski, Jakub Nowak, Jakub Perek, Wiktor Pakulski, Konrad Seremet, Franciszek Szanecki – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Adam Florczyk – laureat konkursu Złota Żaba w dziedzinie matematyki
Maksymilian Sójka – laureat konkursu Złota Żaba w dziedzinie literatury i języka polskiego
Maja Komorowska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka bez pamiętnika”
Sport
Karina Dziudziel, Adam Florczyk, Marcello Germanini, Iga Kosakowska, Bartosz Mikulski, Jakub Nowak, Konrad Seremet, Nikodem Wroński – zdobywcy I miejsca drużynowo w Międzyszkolnym Turnieju Siatkówki Szkół Niepublicznych
Klasy 4–6
Jan Bartosiewicz, Olga Bernat, Krzysztof Chojnowski, Leszek Kałużny, Witold Pokora, Jakub Sokołowski, Alicja Stępień, Oliwer Stolarski, Adam Strzecha – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Maciej Araszkiewicz – finalista Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Klas Czwartych SP Miasta Poznania
Klasa 5b – zdobywcy II miejsca w kategorii klas piątych w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bez granic” Junior, edycja 2019/2020 Polska, region wielkopolski
Klasa 6a – zdobywcy I miejsca w kategorii klas szóstych w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bez granic” Junior, edycja 2019/2020 Polska, region wielkopolski
Konrad Goliński, Zofia Piórkowska, Danuta Świderska – zdobywcy dyplomów z wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Forget- me-not”
Piotr Piętowski – kwalifikacja do finału Wojewódzkiego Konkursu „Ptaków śpiew” (finał w październiku 2020 r.)
Oliwer Stolarski – zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Plastycznym Konkursie Misyjnym „Mój kolega z Buluby” (kat. klasy 4–6)
Sport
Marcel Adamowicz, Maciej Araszkiewicz, Zuzanna Domań, Barbara Hess, Jan Niewczyk, Julia Pakulska, Borys Paluszak, Nel Ptak, Antonina Rabsch, Alicja Stępień, Feliks Szanecki, Antoni Zdrojewski – zdobywcy II miejsca drużynowo w Międzyszkolnym Turnieju Szkół Społecznych „Czterech ogni”
Wiktor Cichocki, Olivier Jańczak, Jakub Lignowski, Filip Peszko, Witold Pokora, Feliks Szanecki, Antoni Zdrojewski – zdobywcy II miejsca drużynowo w etapie gminnym Turnieju Piłki nożnej o Puchar Tymbarku
Klasy 0–3
Ignacy Dzioba, Olga Pieczuro, Karol Zawieja – zdobywcy wyników bardzo dobrych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Lena Kasperczyk, Jagoda Mejza, Zuzanna Mitkowska, Jonasz Mularczyk, Marcin Palacz, Ksymena Sawicka, Barbara Stępień – zdobywcy wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Liliana Bąkowska, Ignacy Dzioba, Iwo Fabiś, Michał Głyda, Antonina Grabowska, Zuzanna Kaszkacha, Aleksandra Koszela, Zofia Lewandowska, Zuzanna Mitkowska, Nikodem Nadolny-Arndt, Jan Napierkowski, Franciszek Nowak, Olga Paluszak, Hanna Pokora (I miejsce, maksymalna liczba pkt.), Ksymena Sawicka, Julian Kamil Sokołowski, Barbara Stępień, Iwo Szczepaniak, Franciszek Szymański, Jacek Wakulik, Antoni Wysocki, Jakub Zienkowicz, Kacper Żurek – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Zintegrowanego Zuch
Jagoda Mejza (III miejsce), Milena Nowak (II miejsce) – laureatki Ogólnopolskiego Plastycznego Konkursu Misyjnego „Mój kolega z Buluby” (kat. klasy 1–3)
Stanisław Dąbrowski, Marek Jastrzębski, Stefania Śniadek – laureaci organizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych konkursu „Rysunek o białej lasce”