Zostań architektem

Rozbudowa szkoły stała się faktem, powstała zatem potrzeba – i chęć! – zaaranżowania nowych przestrzeni. Jak najlepiej podejść do tego w Piątkowskiej? Projektowo oczywiście!

W czwartek, 23 maja 2019 roku, w naszej szkole odbył się finał projektu Zostań architektem. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od kilku tygodni. Najpierw uczniowie uczestniczyli w wykładzie-prezentacji przygotowanym przez architektkę wnętrz, naszą ekspertkę p. Małgorzatę Śniadek. To jej inspiracje i wskazówki pomogły przelać na papier własne wizje. Uczniowie wskazali miejsca, które powinny zostać zmodyfikowane czy zaaranżowane od podstaw, a także spisali wstępne pomysły na to, co w tej wspólnej przestrzeni mogłoby się znaleźć, w jaki sposób miałaby się ona przeobrazić. Później wszyscy wyruszyli w teren, do innych szkół, uczelni, bibliotek, domów kultury, by w różnych miejscach Poznania zobaczyć, jak umiejętnie łączyć funkcjonalność z estetyką i sztuką. Z tych wizyt powstały prezentacje i reportaże, z którymi zapoznawały się pozostałe klasy. I wreszcie najważniejsze – dokonaliśmy wyboru kilkunastu przestrzeni, podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do finału.

Właśnie dziś miały miejsce trzygodzinne warsztaty, podczas których powstały fantastyczne realizacje uczniowskich wizji i marzeń. Pomysły były zaskakujące i niezwykle inspirujące. A jako szkoła pielęgnująca marzenia z pewnością postaramy się zrealizować choćby niektóre z powstałych dziś projektów.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie zarówno wszystkim uczniom, jak i nauczycielom – opiekunom grup. To Wasza pasja, energia i kreatywność sprawiły, że projekt Zostań architektem okazał się tak udanym przedsięwzięciem.