Rok Relacji w PSS

Co można robić w piątkowe popołudnie? Poświęcać czas na relacje… Bo właśnie o budowaniu dobrych relacji rozmawialiśmy podczas ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w naszej szkole 15 listopada.

Marta Rosińska, inicjatorka projektu Rok Relacji w Edukacji, anglistka, wykładowczyni UŁ, metodyczka, opowiedziała o tym, jak mądrze planować lekcje, umiejętnie wzmacniając uczniów i pracując nad budowaniem relacji w klasie. Prof. UAM Sylwia Jaskulska, pedagożka, skupiła się na relacjach dzieci z rodzicami, mówiąc o małych gestach (i słowach), które naprawdę mogą zmienić życie. Małgorzata Nawrocka, polonistka, tutorka, wskazywała, w jaki sposób nowe modele lekcji mogą pomóc w budowaniu relacji, wyzwalając w uczniach poczucie sprawstwa i samorealizacji. Edyta Szymańska i Marta Kłosowska, koordynatorki tutoringu w PSS, przybliżyły sztukę tutorską, pokazując, jak wyjść z roli nauczyciela, nie gubiąc autorytetu. Agata Gorzelana-Weinstock, anglistka i rusycystka, współtwórczyni Pracowni Liderów, zaproponowała modele pochwał uzależnionych od różnych stylów myślenia odbiorców. Agnieszka Jankowska-Figaj, nauczycielka i trenerka, zdradziła, czym jest mindfulness i jak rozwijać w sobie niezbędną w relacjach uważność.

Prelekcjom towarzyszył prowadzony przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, pedagożki i psycholożki blok zajęć dla dzieci – o współpracy, życzliwości, metodach komunikacji i przyjaźniach. Bo przecież nawiązywania dobrych relacji uczymy się w każdym wieku…

Podziękowania dla prelegentek i uczestników, którzy podpisali się pod hasłem PSS „Relacje – my mamy na to czas”. Ogromne słowa uznania dla koordynatorki konferencji, p. Dyrektor Małgorzaty Nawrockiej, a także dla współorganizatorki konferencji oraz inicjatorki Roku Relacji w Poznaniu, Katarzyny Radziłowskiej. To był czas niezapomnianych relacji!

Marta Rosinska
Administrator · 15 listopada o 19:11
#RokRelacji #Poznań
I po raz kolejny bardzo relacyjny dzień Roku Relacji. Świetnie przygotowany, cudna atmosfera, zainteresowani nauczyciele<3<3<3 Dziękuję za zaproszenie Katarzyna Radziłowska i Małgorzata Nawrocka. Brawa dla Waszej szkoły