Prośba o 1%

 

Szanowni Państwo!

Piątkowska Szkoła Społeczna powstała i rozwija się dzięki zaangażowaniu i wsparciu Rodziców. Chcemy, by była funkcjonalna i zapewniała uczniom jak najlepsze warunki rozwoju. Kolejne szkolne przestrzenie zmieniają się, stają się bardziej przyjazne i inspirujące do działania. Również dzięki Wam, Rodzicom. Dziękujemy za ubiegłoroczne wpłaty z 1%, mamy nadzieję, że efekty Waszej pomocy są widoczne.

 

W tym roku planujemy wyremontować tzw. "małą salę gimnastyczną" i zmienić ją w miejsce, w którym nie tylko można się gimnastykować, ale również tańczyć i prawie profesjonalnie  uprawiać sztukę muzyczną i teatralną. Planujemy zakup ruchomych elementów scenicznych (które można montować i demontować w zależności od potrzeb), malowanie sali, montaż dużego lustra ściennego, zakup składanych krzeseł i ławek dla widzów oraz sprzęt nagłaśniający.

Chcemy również zakupić wykładzinę ochronną do drugiej części nowej sali gimnastycznej. Umożliwi ona szersze wykorzystanie sali na organizację szkolnych wydarzeń z udziałem uczniów i rodziców. Chcielibyśmy, żeby chroniona w ten sposób nawierzchnia sportowa sali jak najdłużej była dobrej jakości.

Wierzymy, że te inwestycje dadzą naszym uczniom i całej szkolnej społeczności wiele radości i nowych możliwości. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie tych inicjatyw.

Osoby chcące przekazać  1% z podatku dochodowego na Stowarzyszenie Piątkowska Szkoła Społeczna wpisują w końcowej części rocznego sprawozdania podatkowego za 2019 r. nasz nr KRS 0000079090.

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę!

 

Dyrekcja i Zarząd Stowarzyszenia Piątkowska Szkoła Społeczna

 

MARZYMY O… SALI TEATRALNEJ W PSS
 

Doceniając kreatywność i energię naszych uczniów i nauczycieli chcielibyśmy stworzyć w naszej szkole przestrzeń, w której będą mogły być rozwijane i podziwiane.

Rozpoczynamy zbiórkę środków na stworzenie Sali Teatralnej poprzez adaptację małej sali gimnastycznej (budynek C) oraz zakup wyposażenia do organizacji imprez w dużej sali gimnastycznej (budynek D).

Planowane inwestycje są podzielone na dwa obszary i w zależności od zebranych środków będą realizowane w czasie wakacji letnich lub zostaną rozłożone na kolejne lata:

 

Sala Teatralna PSS - adaptacja małej sali gimnastycznej w budynku C

Chcemy, by sala mogła być wykorzystywana do organizacji różnego rodzaju zajęć dla uczniów, prezentacji, projektów, warsztatów czy małych form scenicznych. Sala nadal będzie mogła pełnić funkcję sali gimnastycznej (zajęcia ruchowe bez piłek). W ramach  adaptacji planujemy:

-nowy wystrój sali obejmujący usunięcie koszy do koszykówki, malowanie ścian w dopasowanej do funkcji kolorystyce, nowe oświetlenie i sufit o właściwościach akustycznych, nowa wykładzina podłogowa drewnopodobna, ściana z lustrami,

-zasłona tekstylna na ścianie z oknami budująca nastrój, zaciemniająca salę, tworząca tło sceny,

-rzutnik mocowany do sufitu umożliwiający projekcje multimedialne.

Wizualizacje projektu w załączonym pliku.

 

Zakup wyposażenia do organizacji imprez w dużej sali gimnastycznej  w budynku D (do ew. wykorzystania w Sali Teatralnej w razie potrzeby)

-zakup wykładziny ochronnej na druga połowę Sali gimnastycznej dużej

-zakup krzeseł składanych

-zakup systemu nagłośnienia

To nasze marzenia… Mamy nadzieję, że dzięki pomocy Rodziców i uczniów uda się je zrealizować.

Jeżeli chcielibyście Państwo wesprzeć akcję zachęcamy do:

-przeznaczania 1% podatku na Stowarzyszenie Piątkowska Szkoła Społeczna,

-udziału w tegorocznym Zimowym Balu Rodziców PSS podczas którego prowadzona będzie loteria fantowa oraz licytacja,

-zakup ekotoreb z nadrukami prac naszych uczniów - dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie akcji. Torby z wybranym motywem plastycznym będzie można zamawiać podczas Balu.

Wszyscy Rodzice będą mogli obejrzeć torby w najbliższym tygodniu w Łączniku., a następnie zamówić je w sekretariacie szkoły.

Jeżeli ktoś z Państwa widzi możliwość wsparcia tej akcji w innej formie zachęcamy do zgłaszania się do sekretariatu szkoły lub przesłanie informacji na adres:

stowarzyszenie@pss.poznan.pl