Polecajki

Eliza Piotrowska, „Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej”
 
Jak Wanda Błeńska została misjonarką? Jakie miała marzenia? Jak wyglądało jej życie w Ugandzie? I czy naprawdę nie bała się lampartów?

Zachęcamy do poznania Dokty! To wspaniała osoba i barwna postać. Dzięki książce „Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej” młodzi czytelnicy przeżyją moc przygód, a przy tym poznają niezwykłą historię Dokty – żołnierki AK, jednej z największych misjonarek XX wieku, damy Orderu Uśmiechu, lekarki, która nie bała się ani zakaźnych chorób, ani trudnego życia w dalekim, afrykańskim kraju.

 
 
Joanna Gadzińska, Marta Jelonek, "Wanda Błeńska. Spełnione życie", wydanie II 
 
„Jeśli macie dobre, świetlane pomysły, to je pielęgnujcie. Nie dajcie im zasnąć, nie odrzucajcie ich”.
Nowe, poszerzone wydanie rozmowy z jedną z najpiękniejszych postaci polskiej medycyny i polskich misji, patronką przypadającego na ten rok Światowego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, damą Orderu Uśmiechu, Poznanianką Stulecia, wielkim człowiekiem – zawiera jeszcze więcej zdjęć, kilka publicznych wypowiedzi dr Wandy Błeńskiej oraz wspomnienia osób, które ją znały: krewnych, przyjaciół, współpracowników.
 
 
Christopher Paolini, "Eragon"
 
Młody wiejski chłopak Eragon znajduje niebieski kamień, który przynosi do domu. Nie udaje mu się na szczęście sprzedać go handlarzowi – z „kamienia” wykluwa się bowiem szafirowy smok, Saphira. Natychmiast pojawiają się osoby niezdrowo zainteresowane stworem. Zły Urgals próbuje wykraść go, brutalnie mordując wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się jednak uciec.
Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę, by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków. Jest związany z Saphirą magiczną mocą – psychiczną więzią, która wzmacnia ich wzajemną siłę, lecz jednocześnie jest też trochę... nieprzewidywalna. Wkrótce okazuje się, że król magicznej krainy Alagaesii jest także Jeźdźcem. Zaprzedał się jednak ciemnej mocy...
 
 
John Flanagan, "Drużyna. Powrót Temudżeinów"
 

Załoga ,,Czapli’’ przebywa w rodzimej Skandii, ale nad ich zazwyczaj spokojną ojczyzną zbierają się ciemne chmury. Temudżeini, bezwzględni wojownicy ze stepów Wschodu, nie zrezygnowali ze swoich ambitnych planów ataku na Skandię. Teraz właśnie postanowili wyruszyć na wyprawę i podbić niepokorny kraj. Hal wraz ze swoją załogą stają do walki. Na pokładzie „Czapli” muszą pokonać zdradziecki nurt lodowatej rzeki, aby powstrzymać wroga – bez względu na cenę.