Dzień Nauczyciela w Piątkowskiej – uczniowie w roli ekspertów

Dzień Edukacji Narodowej można świętować na różne sposoby. W Piątkowskiej tego dnia zawsze dużo się dzieje. Po pierwsze: pasowanie na pierwszoklasistę, po drugie: turniej sportowy (klasy 4-5), po trzecie wreszcie: uczniowie w roli ekspertów (klasy 6-8). Tego dnia grono pedagogiczne może liczyć na chwilę wytchnienia, bo ci, którzy na co dzień siedzą w ławkach, stają przed swoimi kolegami i wcielają się w role nauczycieli. Opowiadają o swoich pasjach, dzielą się wiedzą, inspirują…

Katia – wraz z czworonożnym towarzyszem – mówiła o tym, jak rozpocząć przygodę sportową z psem, i zademonstrowała umiejętności swojego pupila. Maksymilian z 7b – wyposażony w rekwizyty i przebrany w strój z epoki – przybliżył przyczyny rozpoczęcia II wojny światowej. Stanisław z 7a pokazywał, jak umiejętnie kręcić filmy. Mateusz i Adam z 7a starali się zarazić niesamowitym hobby, jakim jest nurkowanie. Aleksandra i Wojtek z 7a wprowadzali w tajniki układania kostki Rubika. Maksymilian i Filip z 8b opowiedzieli o mitologiach świata. Było też artystycznie. Maria z 8b przyniosła kilka instrumentów i przeprowadziła (dwujęzyczne!) zajęcia muzyczne. Nina i Matylda z 6a uczyły śpiewu. Zofia z 7a i Joanna z 6a w ramach „Magii baletu” przeprowadziły warsztaty taneczne. Cudownie było obserwować chłopców kręcących swoje pierwsze piruety! 

Prowadzącym warsztaty dziękujemy i gratulujemy inwencji – to duża umiejętność umieć opowiedzieć o tym, co nas interesuje, w sposób… interesujący. To były bez wątpienia lekcje wykorzystujące nowoczesne metody nauczania ;)