Budżet Obywatelski - "Pielęgnujemy Marzenia"

Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Naszej Szkoły o oddanie swojego głosu, na PSS w Budżecie Obywatelskim. Każdy głos ma znaczenie! :)
https://pbo2020.um.poznan.pl/d/298 zgłoszenie nr 80

Stowarzyszenie Piątkowska Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej zwraca się z prośbą do mieszkańców o wsparcie. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, nie nastawioną na generowanie zysku i prowadzi jedną z najstarszych szkół społecznych w Polsce. Szkoła w swojej działalności kieruje się wartościami zaczerpniętymi od patronki, wybranej poznanianką stulecia. To dr Wanda Błeńska (Dokta) inspiruje do dobra i ciągłej pracy nad sobą, całą społeczność szkolną. Tym dobrem i dziełem Dokty szkoła chce się dzielić z otoczeniem, również z mieszkańcami Piątkowa i całego Poznania.
W zeszłym roku udało nam się wreszcie po latach starań rozbudować szkołę. Jednak znacząca część zabudowań szkoły to zaplecze budowy osiedla mieszkaniowego i od 30 lat nie było ono modernizowane. Dotyczy to m.in. instalacji oraz co ma szczególne znaczenie dla dużej emisji ciepła do otoczenia - braku izolacji ścian i dachu oraz nieszczelnych okien.
Prosimy o wsparcie inicjatywy termomodernizacji starych budynków wraz z wykonaniem elewacji z muralami i przesłaniem naszej patronki.