TO BĘDZIE DOBRY RO(C)K

Na koniec (...)
Będziemy wspominać ciepło pomocnych dłoni i dobre słowa, które dodawały skrzydeł.

 

TO BĘDZIE DOBRY RO(C)K

  • okiem andragoga z PSS

Przed tym, jak zabrzmiał pierwszy dzwonek, przez cały tydzień kadra pedagogiczna i administracyjna,
w iście ugandyjskim klimacie znad Jeziora Wiktorii, uwijała się w pocie czoła, wprowadzając ostatnie poprawki przed podniesieniem kurtyny kolejnego roku szkolnego. Sama zaś niedziela, poprzedzająca poniedziałek 2 września 2019 roku, rozpoczynający nowy rozdział w historii Piątkowskiej Szkoły Społecznej, gorącym, wilgotnym i jednocześnie ciężkim powietrzem, chciała zatrzymać czas wakacyjnego przestoju. Nastał wieczór, minęła noc.

***

O godzinie dziewiątej w kościele p.w. Matki Odkupiciela podczas wspólnej modlitwy rozbrzmiały piękne harmonijne głosy chóru nauczycielskiego, prowadzonego przez p. Edytę Szymańską. Ten piękny element modlitwy był dopełnieniem podziękowań za czas wakacji i próśb o kolejny dobry rok pracy. Kto był, miał okazję usłyszeć zespół wokalno-instrumentalny, który na tę okazję zawiązali nauczyciele z naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek. :) 

Kilka minut po godzinie dziesiątej rozpoczęła się oficjalna część inauguracji roku szkolnego. Powitano licznie zgromadzonych pedagogów, pracowników administracyjnych szkoły, dzieci i młodzież oraz ich rodziców. Odśpiewano hymn państwowy. 

Po nim Dyrektor szkoły Filip Leśniak, w imieniu całej dyrekcji i zarządu, oficjalnie otworzył nowy rok szkolny 2019/2020. Podziękował wszystkim za przybycie. Szczególne owacje otrzymali najmłodsi uczniowie i ich rodzice oraz nowi nauczyciele, słowem „wszyscy Młodzi” rozpoczynający swoją szkolną przygodę w PSS. 

Przed przemówieniem Dyrektor poprosił wszystkich zebranych o chwilę zadumy nad bohaterami września roku 1939. Po tej wymownej pauzie krótko przedstawił główne założenia pracy szkoły, zwrócił uwagę na nowości, które się w niej pojawiły, docenił wysiłek i wyniki absolwentów. Następnie wraz
z p. Lidią Dzieciaszek (koordynatorką egzaminów j. angielskiego) wręczył międzynarodowe certyfikaty Cambridge aż 79 uczniom i absolwentom szkoły, co czyni nas jednym z najprężniej rozwijających się Centrów Przygotowawczych Cambridge w Polsce.

Na koniec dzieci z klas trzecich i szóstych zaprezentowały się podczas krótkiego występu tanecznego, do którego dołączyła się roztańczona część kadry nauczycielskiej. W pozytywnym rytmie nastąpiło przejście do klas, mimo niewielkiego deszczu. 

Tak ropoczęto w Piątkowskiej Szkole Społecznej w Poznaniu kolejną podróż w znane -nieznane.
To będzie dobry ro(c)k! :o).

***

Wracając do rześkiego poniedziałku, jego całodniowy trud ukazał mieniące się błękitem niebo i przyniósł zapadający w pamięć zachód słońca. Wieczór wypełniły dobre myśli. Może w niejednej pojawiło się wezwanie: “Dalej, śmiało i odważnie! Pielęgnuj swoje wzniosłe marzenia! Dasz radę! - Twoja Dokta”.

[mch]